Вести

Железничар поражен у Лешници са 2:0

У трећем колу плеј-офа Колубарско-мачванске зоне ФК Железничар је поражен од Борца у Лешници са 2:0, головима Стојановића у 22. и 48. минуту. У дербију кола у Ваљеву Раднички и Липолист су одиграли нерешено 1:1 (1:0 у 59. минуту, 1:1 у 72. минуту), тако да су Мачвани задржали четири бода предности у односу на Раднички и Борац и довољна им је једна победа у преостала два кола да математички обезбеде титулу. Осечина и Дрина су одиграли 1:1, куриозитет је да су голови пали у финишу меча, у четвртом и петом минуту надокнаде времена.

Коментар утакмице у Лешници дао је помоћни тренер „дизелке“ Пеђа Латковић: „Иза нас је још једна тешка утакмица у којој смо, нажалост, поражени 2:0, али немамо превише за чиме да жалимо, нити да нешто посебно замеримо момцима који су данас наступили. Иза нас је један изузетно тежак период, у коме је остварен превасходни циљ и у коме је 12-13 играча изнело сав терет, тако да се емотивна истрошеност видела и у данашњем мечу. Позитивна ствар је што су и данас у већем делу меча наступила два кадета, шеснаестогодишњи Бркић и Миливојевић, као и још пар млађих момака из школе нашег фудбалског клуба. Окрећемо се наредном мечу у којем ћемо угостити екипу Дрине, након тога гостујемо Радничком у Ваљеву и полако приводимо крају  сезону 2023/2024, у којој смо на крају остварили зацртани циљ након турбулентног првог дела сезоне.“

Табела 1-6: Липолист 48, Раднички 44, Борац 44, Осечина 36, Дрина 36, Железничар 36.

Парови 4. кола плеј-офа следећег викенда: Железничар – Дрина, Липолист – Осечина и Борац – Раднички.

Резултати трећег кола плеј-аута: Рађевац – Цер 3:0, Рибница – ОФК Дивци 2:1 и Мачва 1929 – Хајдук Станко 4:2.

Табела: Рибница 36, Дивци 35, Рађевац 34, Мачва 33, Хајдук Станко 20 и Цер 15 бодова.

У следећем колу састају се: Цер – Хајдук Станко, Дивци – Мачва 1929 и Рађевац – Рибница.