Вести

Железничар победио Осечину у другом колу плеј-офа

У другом колу плеј-офа Колубарско-мачванске зоне ФК Железничар је данас пред својим навијачима победио Осечину са 1:0, голом Небојше Марковића у надокнади првог полувремена (45+2 минут). Захваљујући овој победи Жеља је „скочио“ са шестог на четврто место. У дербију Липолист је као домаћин победио лешнички Борац са 3:2, док је ваљевски Раднички као гост савладао Дрину са 2:0.

Утакмицу је, на жалост, обележио велики број жутих и црвених картона. Судија Никола Вагурић из Лознице домаћем тиму доделио је седам жутих и један црвени (парни жути) картон – Драгану Томићу у финишу првог полувремена. Тако је Железничар имао играча мање на терену све до 74. минута, када је директним црвеним картоном искључен Стаменић из редова гостију, иако је већ имао жути. У 78. минуту Павић је напустио терен због другог жутог картона, док је Митровићем у 83. минуту кажењен црвеним. Осечина је меч завршила са седам фудбалера у пољу и голманом, а укупно је гостујућој екипи додељено седам жутих и три црвена картона.

Шеф стручног штаба Александар Пакић утакмицу је овако прокоментарисао: „Као што смо и очекивали, била је јако тешка утакмица против мотивисаног противника. Наша екипа је великом борбом успела да дође до победе, по свему виђеном сасвим заслужено. Утакмицу је обележио велики број жутих и црвених картона, као и повреда, на обе стране. Хтео бих да се захвалим верној публици која је била уз нас и на овом мечу. У следећем колу нас очекује гостовање Борцу из Лешнице, спремамо се даље и циљ нам је што бољи пласман на крају сезоне.“

Табела 1-6: Липолист 47, Раднички 43, Борац 41, Железничар 36, Осечина 35, Дрина 35.

Парови трећег кола плеј-офа следећег викенда: Борац – Железничар, Раднички – Липолист и Осечина – Дрина. Дерби се игра у Ваљеву, у случају пораза Липолиста закуваће се борба за прво место, мада ће Мачванима остати и даље бод предности.

Резултати другог кола плеј-аута: Цер – Мачва 1:4, Хајдук Станко – Рибница 0:5 и Дивци – Рађевац 1:0. Табела: Дивци 35, Рибница 33, Рађевац 31, Мачва 30, Хајдук Станко 20 и Цер 15 бодова. У следећем колу састају се: Рађевац – Цер, Рибница – ОФК Дивци и Мачва 1929 – Хајдук Станко.