Вести

Важна победа одбојкашица на Убу

У 10. колу Суперлиге Србије вечерас у Хали спортова Уб одбојкашице Железничара оствариле су сјајну победу у комшијском дербију. У тешкој и борбеној утакмици победиле су Уб са 3:0, по сетовима 25:21, 27:25 и 25:23.

Повео је Железничар у првом сету, у једном тренутку имао десет поена предности и деловало је да ће га лако освојити. Међутим, Убљанке су направиле невероватну серију од осам поена и вратиле се у сет. Тајмаути и савети Бранка Ковачевића уродили су плодом, Жеља је поново консолидовао игру и добио први сет са 25:21.

У другом периоду игре лајковачки тим је такође стално водио,  осетније се одвојио на 18:13, али се домаћи тим опет није предавао и успео је да изједначи. У самој завршници коректор Уба Анет Алфонсо Бенитез направила је две грешке у нападу, које су допринеле да „дизелка“ освоји сет на разлику.

Опет је Железничар први успео да направи већу предност и повео је у трећем сету са 10:6. Вратиле су се домаће играчице брзо резултатски у сет и ушле у игру поен за поен. Имале су Лајковчанке два до три поена предности кроз целу завршницу трећег сета, било је мало неизвесности пред крај, али је Зеленовић ставила тачку на утакмицу и донела својој екипи максималну победу.

Уз Зеленовић одлична је била и Терел, Жакић је добро разигравала саиграчице, велики допринос победи дале су Пакић, Милојевић, Филиповић и Томић. Либеро Железничара у изјави за сајт Одбојкашког савеза била је задовољна игром и резултатом екипе.

„Честитала бих својој екипи на максималној победи, бориле смо се од првог до задњег поена. Утакмица је била јако изазовна и тешка, пред крај сета преламали смо у нашу корист и имали смо егал до краја утакмице. Све нас је стигао умор, имале смо јако тежак период последњих десет дана, али драго ми је што смо успеле да се изборимо са тим и да останемо концентрисани, самим тим дошао је и резултат“, рекла је Пакић.

Најефикасније у победничкој екипи биле су Зеленовић са 18 и Терел са 15 поена. Милојевић је освојила 8, Филиповић и Томић по 7, а Жакић 4. У пораженој екипи Бенитез је освојила 18 поена.

Овом победом Железничар је задржао прикључак са водећим екипама и одлепио се две победе од Уба. Тренутно је на четвртом месту са осам победа, колико има и Црвена звезда на трећем, али бод више. Јединство је прво са максималним учинком, док ТЕНТ победу мање.