Вести

У првом колу плеј-офа Железничар поражен у Липолисту

У првом колу плеј-офа Колубарско-мачванске зоне лидер Липолист савладао је на свом стадиону лајковачки Железничар са 3:1. У Лешници је Борац победио Дрину са 2:1, док је у Ваљеву Раднички против Осечине тријумфовао са 2:0.

Железничар је у Липолисту наступио прилично ослабљен, без доста кажњених фудбалера и са неколико врло младих играча. Домаћин је повео већ у 15. минуту поготком Јошића, али је Жеља изједначио после пет минута голом Милана Павловића. Тим резултатом завршено је прво полувреме, али је мачванска екипа већ на старту другог дела игре за седам минута остварила предност од два гола, коју је задржала до краја меча. У 51. и 58. минуту поново је стрелац био Јошић, тако да је остварио хет-трик на овој утакмици.

Коментар шефа стручног штаба Саше Пакића на утакмицу: „Играли смо против лидера на табели и одиграли сасвим задовољавајуће, иако смо имали доста кадровских проблема. Жао ми је момака који су се мушки борили 95 минута против квалитетног противника, али нису могли и против судија који су директно утицали на резултат. Код резултата 1:1 пропустили су да досуде више него очигледан фаул у нашу корист на 17 метара од гола Липолиста, при чему су сви наши играчи стали, судија је пустио игру и примимо гол из контранапада. И код трећег гола је била очигледна офсајд ситуација, али судија није сигнализирао. Похвалио бих све наше играче и напоменуо да је данас још један кадет дебитовао за први тим, Никола Миливојевић, а играо је и кадет Петар Бркић. До краја првенства биће нам циљ да још деце прикључимо у први тим. Следеће коло очекујемо да нам се врате кажњени играчи, тако да ћемо покушати да се реванширамо Осечини за пораз на старту првенства.“

Табела 1-6: Липолист 44, Борац 41, Раднички 40, Осечина 35, Дрина 35, Железничар 33.

У суботу 11. маја Железничар дочекује Осечину. У другом колу плеј-офа још се састају Дрина-Раднички и Липолист-Борац. Исход дербија у Липолисту може дати највероватнијег будућег члана Српске лиге Запад, а може и закомпликовати борбу за прво место.

Екипе пласиране од 7. до 12. места истовремено играју плеј-аут и ево резултата првог кола: Дивци – Цер 3:0, Рађевац – Х.Станко 5:1 и Рибница – Мачва 3:0. Табела: Дивци 32, Рађевац 31, Рибница 30, Мачва 27, Хајдук Станко 20 и Цер 15 бодова.

У следећем колу састају се: Цер – Мачва, Хајдук Станко – Рибница и Дивци – Рађевац.