Вести

Одбојкашице убедљиве против Суботичанки

Железничар је синоћ у Хали спортова Лајковац оправдао улогу фаворита и у деветом колу Суперлиге Србије савладао суботички Спартак са 3:0, по сетовима 25:11, 25:23 и 25:19. Утакмица је трајала 68 минута, пред пар стотина верних љубитеља одбојке.

Састав Бранка Ковачевића ушао је јако у меч и врло брзо створио убедљиву предност, уз одлично сервирање (истакла се Милојевић одличном серијом сервиса средином сета) и доминацију на мрежи. Одбојкашице Спартака биле су немоћне у овом делу утакмице и много су грешиле. Међутим, брзо су се опоравиле и далеко боље одиграле други сет, који је био неизвестан до краја. Гошће су водиле све време, Жеља повремено сустизао, да би направио преокрет у самој завршници сета. Трећи сет поново је припао нашим девојкама, које су у старту створиле велику разлику и онда лагано привеле крају сет и утакмицу.

Најефикасније у Жељи биле су Зеленовић са 17, Томић са 14 и Терел са 12 поена. По 4 поена освојиле су Милојевић и Филиповић, Жакић 2 и Марковић 1. Код гошћи истакла се Јарамазовић са 10 поена.

Остали резултати одиграних утакмица деветог кола: Јединство – Уб 3:1, Црвена звезда – Раднички Бластерс 3:0, Клек – Инђија 0:3 и Срем – ТЕНТ 1:3. Омладинац и Партизан Ефбет играју у недељу од 18 часова.

Јединство је лидер, и даље без пораза, док их ТЕНТ прати са победом мање. Трећепласирана Црвена звезда и четврти Железничар имају по седам победа, док је Уб после пораза од Јединства остао на шест.

У следећем колу игра се велики комшијски дерби између Уба и Железничара, којем је домаћин Уб. Врло важна утакмица за наш тим, који би победом одржао прикључак са водећим екипама и направио значајнију разлику у односу на суперлигаша из суседства. Очекује нас узбудљив дерби, а верујемо да ће наше одбојкашице имати велику подршку навијача из Лајковца.