Вести

Наставља се доминација фудбалера Железничара

Јесте Железничар играо против последњег тима на табели, који је до сада освојио само два бода, али ниједан гостујући терен није лак па је тако било и данас у Јежевици. Међутим, „дизелка“ је ове сезоне стварно захуктала тако да је резултатом од 2:0 уписала осму победу и максималан учинак у Зони Дрина. Лајковчани су задржали прво место, са три бода више и утакмицом мање од Севојна.

Све је решено крајем првог полувремена, када је водећи стрелац лиге Страхиња Софонић постигао два гола за шест минута – у 40. и 45+1 минуту надокнаде (из једанаестерца) .

Шеф стручног штаба Саша Ђенисић оценио је утакмицу као тврду:“Упркос томе што је била тешка и тврда утакмица имали смо, поред два поготка, још пар стопостотних шанси које нисмо искористили, тако да смо заслужено победили. Окрећемо се наредном колу у којем нам долази Бајина Башта. Позивамо навијаче да дођу на стадион следеће недеље, да нам буду ветар у леђа за 9 од 9!“

Састав Железничара: Грчић, Петровић В. (од 46. Петровић С.), Солдатовић, Филиповић, Спасојевић, Томић, Павловић (од 82. Жарић), Софронић (од 58. Марковић), Којић, Велимировић (од 46. Радовановић), Глигорић (од 58. Шалипур).

Остали резултати 9. кола: Рађевац – Борац 3:2,  Јуниор Ново Насеље – Војвода Степа 1:0, Раднички – Осечина 1:0, Слога – Полимље 3:1, Севојно – Савинац 2:1. Слободна је била Дрина из Љубовије.

У Ваљеву је Раднички савладао Осечину, тако да су се изједначили по броју бодова делећи треће место, чиме је и Жеља повећао разлику у односу на Подгорце на 8 бодова. Подсећамо и да Севојно има утакмицу више од Жеље, који је већ био слободан у четвртом колу.

Табела: Железничар 24, Севојно 21, Осечина 16, Раднички 16, Слога (ББ) 13, Борац 11, Дрина 11, Савинац 10, Рађевац 10, Јуниор 9, Полимље 9, Војвода Степа Степановић 4, Јежевица 2.

У 10. колу 27. октобра на градском стадиону у Лајковцу очекује нас интересантан и врло битан меч за Железничар, јер у госте долази Слога из Бајине Баште, свакако тим за респект. Истовремено ћемо „једним оком“ пратити шта се дешава на другом дербију кола, у којем Осечина дочекује другопласирано Севојно.