Вести

„Дизелка“ неумољива и у Ваљеву

Фудбалери Железничара су данас наставили серију победа и задржали лидерску позицију – у Ваљеву су савладали екипу Јуниор Ново насеље са 3:1. У стопу их прати Севојно (мада са утакмицом више), које је у Ваљеву, помало неочекивано, декласирало Раднички са 4:0. Оба тима имају по 18 бодова, с тим што је Жеља једини тим без пораза у досадашњем току првенства Зоне Дрина.

По расквашеном и тешком терену на стадиону Сењак није то била лака утакмица против борбене екипе Јуниора, али је Железничар поново показао чврстину и ефикасност која га карактерише ове јесени. Лајковчани су повели у 68. минуту голом Милана Павловића, на 2:0 повисио је Стефан Петровић у 82. минуту и довео свој тим близу тријумфа. Међутим, у четвртом минуту надокнаде наду домаћину даје гол Лукића, али је та нада била кратког века јер је већ у следећем нападу фудбалер Жеље Драган Томић из пенала ставио тачку на меч.

ФК Железничар и Севојно са по 18 бодова направили су мало већу разлику у односу на пратиоце, јер је трећепласирани Раднички остао на 13 бодова, а Осечина на четвртом месту има 10 бодова, бар до сутрашњег меча у Јежевици, као и Севојно на петом месту.

Данас је одиграна и утакмица у Бајиној Башти, у којој је Слога савладала Савинац 1933 са 3:2. Сутра се састају: Војвода СС (Драгиње) – Борац (Л), Јежевица – Осечина и Дрина – Полимље.

У 8. колу следеће недеље од 14.30 часова Железничар дочекује Дрину из Љубовије.