9 мај 2016
Категорија Новости
9 маја 2016,
 Off

Како првенство одмиче „Железничар“ игра све боље. Јуче је у дерби утакмици 24. кола Српске лиге Запад, пред око 300 својих навијача, савладао „Смедерево 1924“ са 2:1. Голове су постигли најбољи играч утакмице Радојичић у 12. минуту и Недељковић из једанаестерца у 66. док је стрелац за госте у надокнади времена био Ђокић. Захваљујући овој победи и поразу „Карађорђа“ Лајковчани су сада на сјајном четвртом месту са 37 бодова, два више од екипе из Тополе. Следећег викенда „Жеља“ гостује ФАП-у, који се бори за опстанак.

Дерби је оправдао очекивања и на Градском стадиону виђена је одлична утакмица. Домаћи су рано повели, већ у 12. минуту. После одличног центаршута Јовановића са десне стране лопта је стигла на супротну страну одакле је Радојичић страховито шутирао под пречку. У 66. минуту оправдано је досуђен пенал за „Железничар“ који је реализовао Недељковић. Гости су често покушавали контранападима да угрозе гол Николића, што им је успело тек у 90. и неком минуту. Ђокић је оштрим шутем са 16 метара сместио лопту у десни угао гола Лајковчана. Судија Вучићевић из Краљева поделио је доста картона: три жута за фудбалере Железничара, а шест за играче Смедерева. Због два жута картона гостујући фудбалер Стаматовић морао је да напусти терен у 85. минуту.

Остали резултати: Будућност Крушик-ФАП 2:0, Шумадија 1903-Мачва 2:4, Карађорђе-Слога (П) 0:1 и Слога (К)-Мокра Гора 1:0. Остале утакмице су данас, а убско Јединство игра у гостима са последњим Звиждом, у борби за опстанак.

За Железничар су наступали: Николић, Јовановић, Спасеновић, Младеновић, Бихорац, Софронић (Јеремић), В.Симић (Стојановић), Миловановић, Н. Симић, Радојичић, Недељковић (Мандић).