21 октобар 2019
Категорија Новости
21 октобра 2019,
 Off

Победа је прижељкивана, али вероватно нико није очекивао да ће Железничар бити тако доминантан против лидера Рађевца. Опет је „дизелка“ завршила меч са шест голова у мрежи противника, што показује да ове сезоне има врло ефикасан напад. У одличној игри момака које предводи тренер Срђан Јовановић голове су постигли: Софронић у 28. и 45, Стејанић у 32. и 61, Земан у 37. и Станојевић у 68. минуту.

Крупањце је начео најбољи стрелац Жеље Софронић, искоса са 15 метара после продора у шеснаестерац гостију. Већ четири минута касније Савић је идеално доадо лопту Стејанићу, који је шутирао са десетак метара у гол Мићића. Тих феноменалних 10 минута, у којем је Жеља решио утакмицу, заокружили су одличном акцијом Стејанић и Земан, који је искоса ушао у казнени простор и матирао голмана гостију. Стејанић је био заслужан и за последњи погодак домаћина у првом полувремену, када је у 45. минуту украо лопту одбрани Рађевца, додао је усамљеном Софронићу којем није било тешко да голом поентира одличан први део меча. У наставку је и сјајни Стејанић постигао свој други гол, после доброг проигравања Прокића, да би, после врло лепе акције у 68. минуту, голеаду Железничара крунисао Станојевић.

У Врелу је било обрта и шанси на обе стране, али је домаћин имао више сналажљивости и среће и победио са 3:1. Повео је Задругар голом Уроша Јеринића у 20. минуту, изједначио је Бранковић већ у 28. минуту, да би почетком другог полувремена Врело Спорт решило утакмицу за два минута, погоцима Којића у 52. и Ђурђевића у 54. минуту.

Железничар је у недељу показао да има тим за врх табеле, само је потребан континуитет добре игре и резултата. У групи је тимова са најмање пораза, сада би добро дошла три бода на гостовању. Прва прилика је следеће недеље у Брезовици, док ће се у Лајковцу играти комшијски дерби између Задругара и Рибнице. Што се тиче табеле, Борац из Лешнице је преузео вођство са 23 бода, Рађевац има 22, а Слога из Богосавца 21. Железничар је на четвртом месту са 18 бодова, а Задругар на петом са 16, колико имају и Мионичани.