3 октобар 2018
Категорија Новости
3 октобра 2018,
 Off

У шестом колу Колубарско-мачванске зоне Железничар је напокон поправио реализацију и савладао пред 200 својих навијача Рађевац из Крупња са 2:0. Голове су постигли Ненадовић у 54. минуту из пенала и Тешић у 81. минуту. Интересантно је да је живост у игру домаћих унео најмлађи фудбалер и дебитант Јовић, који има само 17 година. Након његовог уласка и агилније игре Железничара убрзо је судија Јаковљевић из Шапца оправдано досудио пенал, који је у погодак претворио Ненадовић. Коначан резултат је, уз мало спортске среће, донео Тешић у 81. минуту. Његов шут са ивице шеснаестерца скренуо је ејдан одбрамбени фудбалер Рађевца и тако преварио голмана Мићића. Задругар је у Врелу, родном месту Немање Матића, који и помаже клуб Спорт Врело, поражен са 3:1 Вићена су два различита полувремена. Прво је било незанимљиво и без голова, да бисмо у другом полувремену видели чак четири. Већ у 47. минуту лепим волеј ударцем Стаменковић је донео вођство домаћима. На 2:0 повисио је резервиста Анђић, после асистенције Радовановића. У 78. минуту наду у позитиван исход Лајковчанима је вратио Мићић, после проигравања искусног Јеринића. Мећутим, два минута касније тачку на меч ставио је Ђурђевић, а асистент је поново био Радовановић, најбољи играч сусрета.
Жеља је сада на шестом месту са девет бодова, док је Задругар после два узастопна пораза пао на 11. место са шест бодова. У седмом колу, следећег викенда, Железничар гостује у Љигу, а Задругар дочекује Осечину. Прво место деле Борац из Лешнице и Врело Спорт са по 14 бодова, следе их Брезовица и ваљевски Раднички Горење са по 11, док су на зачељу Рађевац и Раднички Стобекс са по четири бода.