17 мај 2016
Категорија Новости
17 маја 2016,
 Off

У 25. колу Српске лиге Запад „Железничар“ је поражен у Прибоју од ФАП-а са 2:1. Једини стрелац за нашег српсколигаша био је Марковић у 75. минуту. „Жеља“ дели четврто место са пожешком „Слогом“, боље место од тога реално не може остварити тако да до краја првенства преостаје одржати високу позицију на табели. Убљани су играли код куће без голова и даље су упасној зони, док је Будућност-Крушик поражена у Зубином Потоку. „Мачва“ и даље сигурна и све ближа титули (декласирала Звижд са 9:0!), „Смедерево“ прати, али са шест бодова заостатка. У недељу 22. маја „плави“ дочекују „Мокру Гору“ од 17 сати.

По јаком пљуску који је трајао цело прво полувреме, „Задругар“ је успео да настави одличну пролећну серију и освоји три бода. Савладали су домаћи „Осечину“ са 1:0 сјаним волеј ударцем Стјеље у рашље у 44. минуту. Упркос тешким условима за игру, виђена је борбена и добра утакмица с обзиром да су Осечанцима бодови били потребни због опстанка у зони. Понајвише због уклизавања, судија је поделио чак осам жутих картона. „Задругар“ је сустигао ривале тако да дели друго место са „Слогом“ и „Провом“, али ова два тима имају знатно бољу гол разлику. На врху је неприкосновени „Златибор“ са 16 бодова предности! У суботу од 17 сати лајковачки зонаш игра у Љигу против „Спартака“, којем су бодови врло битни у обезбеђивању опстанка у лиги.