18 март 2019
Категорија Новости
18 марта 2019,
 Off

Првом утакмицом пролећног дела првенства Колубарско-мачванске зоне Железничар је итекако оправдао најављене амбиције за повратак у Српску лигу. „Дизелка“ је пред око 250 гледалаца „прегазила“ Осечину са 6:0 (2:0). Голове су постигли Стевановић у 5, Јовић у 44, Станојевић у 60. и 62, Лукић у 73. и Гавриловић у 80. минуту. Жеља је свих 90 минута био надмоћан. Бољи од осталих у првом полувремену био је Јовић са асистенцијом за први гол и постигнутим другим голом, док је друго полувреме са два поготка за два минута обележио Станојевић.
Задругар је у суботу поражен од водеће Мачве 2005 у Богатићу са 3:0. Упркос оваквом резултату, Задругар је играо доста добро и оставио одличан утисак. Зелено-бели су се одлично бранили у првом полувремену, а притом из контри угрожавали гол домаћина, тако да је Мустафи имао прву прилику на утакмици. Друго полувреме је ипак припало Мачви, први гол је пао већ у 52. минуту, а преостала два у последњих десет минута меча.
Мачва и Железничар имају по 31 бод, а већ следећег викенда је директан дуел два претендента за титулу првака Колубарско-мачванске зоне. Дерби се игра у суботу 23. марта у Богатићу, с почетком у 14.30. Водећи тимови имају пет бодова предности у односу на ваљевски Раднички, који је ремизирао у Крупњу, и шест бодова више од Борца који је неочекивано савладан у Лешници од Рибнице са 1:0. Мионичане је предводио наш тренер Пакић. Задругар је остао на деветом месту са 17 бодова, а следећег викенда дочекује ОФК Дивци, петопласирани тим који је јуче поражен на свом терену од Радничког Шабачког са 1:0.