7 новембар 2017
Категорија Новости
7 новембра 2017,
 Off

07У доброј и динамичној утакмици против једног од најбољих тимова првенства, Златибора из Чајетине, Железничар је на свом стадиону одиграо нерешено 2:2, а био је и надомак три бода. Голове за домаће постигли су Гајић у 21. и Ђукетић у 72. а за госте Павловић у 6. и Ћировић из пенала у 81. минуту. Гости су дошли у вођство врло рано, захваљујући неодлучности одбране Жеље. После две добре,а  неискоришћене прилике, Железничар је изједначио у 21. минуту када је после корнера Гајић главом послао лопту у мрежу. У другом полувремену Златибор је више држао лопту у ногама, домаћин је стварао више шанси, али је повео голом из слободног ударца. Било је то мајсторство Ђукетића у 72. минуту када је искоса, са око 25 метара, постигао еврогол. И када су се сви на стадиону понадали да ће Железничар коначно направити успешну резултатску серију започету прошлог викенда, судија Вујичић из Краљева свирао је пенал, који је реализовао Ћировић. После 14 кола Лајковчани су на 16 месту са бодом више од ФАП-а и три бода више од ужичког Јединства. Наредног викенда се путује у Тутин на сусрет са истоименим спсколигашем, који се налази у средини табеле са 15 бодова.