21 април 2016
Категорија Новости
21 априла 2016,
 Off

У дербију 21. кола Српске лиге Запад „Железничар“ је на свом стадиону лакше него што се очекивало савладао „Будућност Крушик“. Резултат је био 2:0, а стрелци Бихорац у 13. и Недељковић у 81. минуту. Врло бледо издање гостију, док су фудбалери Аце Лазаревића у меч ушли са доста више жеље и воље. Ваљевци су пали на треће место са 36 бодова, док је „Жеља“ остао пети, али сада са три бода више (31). Четврти „Карађорђе“ има 34, а на врху су „Смедерево“ са 39 и „Мачва“ са 42 бода. Обе екипе су оствариле победе на свом терену, док је екипа из Тополе ремизирала у гостима.

Прву прилику за погодак имали су гости у 11. минуту. После једног центаршута Севића са леве стране Стевановић је вратио лопту у петерац, а Поповић је са пар метара послао високо преко гола. Четири минута касније повео је „Жеља“ после корнера. Уследио је центаршут Спасеновића са десне стране, а појачање из Новог Пазара Фарук Бихорац је неометано са неколико метара лопту у паду главом спровео у леви угао Војисављевићевог гола. У 36. минуту још једна шанса за лајковачки састав, Јеремић није био довољно прецизан.

Железничар је наставио офанзиву већ почетком другог полувремена. У 49. минуту Стојановић је топовским шутем под пречку натерао Војисављевића да лопту избије у корнер, док је у 53.минуту исти играч на првој стативи набачену лопту са стране главом послао поред гола. Утакмица је ипак решена у последњих десетак минута. У 79. минуту је после једног слободњака Железничара са леве стране, лопта прошла кроз казнени простор Ваљеваца и отишла поред саме стативе Војисављевићевог гола. Два минута касније Рашевић губи лопту на средини терена, брзоноги Недељковић је брзо стигао до гола „Будућност Крушика“ и лагано савладао голмана Ваљеваца.

У следећем колу у недељу од 11 часова лајковачки српсколигаш игра против „Полета“, у Љубићу крај Чачка. „Полет“ је близу опасне зоне и победа би му изузетно значила.