22 мај 2018
Категорија Новости
22 маја 2018,
 Off

У дербију зачеља Железничар је савладао Шумадију у Крагујевцу са 2:1. Домаћи су повели у 43. минуту голом Видића из пенала, док су голове за Жељу постигли Арсић у 65. и Стојковић у 90. минуту (из пенала). Осим погодака, било је по две-три добре шансе на обе стране, а голман нашег тима Лангура сјајно је интервенисао два пута у другом полувремену. Радост љубитеља фудбала у Лајковцу због врло важних бодова била је кратког века јер је јер је директни конкурент ФАП направио велико изненађење победивши у Прову са 3:1, док је Тутин савладао Јединство у Ужицу са 1:0.
После 29. кола Железничар је на 15. месту са 29 бодова, испред је ФАП са 30, испод Карађорђе са 27, крагујевачка Шумадија са 24 и ужичко Јединство на последњем месту са 15 бодова. У следећем колу Железничар управо дочекује Јединство Путеве и реално је планирати сва три бода. Међутим, пред својим навијачима играју и директни конкуренти у борби за опстанак: ФАП дочекује Младог радника, Лозница Прово, Карађорђе ваљевску Будућност-Крушик.