20 март 2018
Категорија Новости
20 марта 2018,
 Off

У првом колу пролећног дела првенства Зоне Дрина Задругар је пред својим навијачима победио љишки Спартак са 2:1 (0:1), головима Павловића у 90. и Небојше Марковића у 92. минуту, док је Спартак повео у 59. минуту. Упркос надмоћној игри мало је недостајало да „зелено-бели“ изгубе бодове јер лопта није хтела у гол. Фудбалери Задругара нису искористили једанаестерац, погодили су пречку, пропустили бројне шансе, да би у последње две акције на мечу надокнадили све што су до тада пропустили. Задругар је на седмом месту са солидном залихом од 24 бода и може прилично релаксирано одиграти пролеће у Зони. Следеће недеље гостује једном од најбољих тимова лиге, Дрини из Љубовије, која се налази на другом месту са бодом мање од сјеничке Слоге. Управо им Слога у директном сусрету у овом колу победом од 1:0 у Љубовији преузела лидерску позицију.

ФК Задругар у пролећном делу сезоне као шеф стручног штаба са клупе предводи доскорашњи првотимац и капитен Дејан Спасић. Њему у раду такође помагажу бивши играч Саша Ђенисић (први помоћник) и тренер голмана Небојша Томић. Задругар је у овом прелазном року појачао своје редове довођењем седам нових играча, углавном младих, жељних доказивања. То су голмани Жељко Томић (ОФК Јабучје) и Милан Пажиновић (ФК Железничар), затим Драган Томић, Милош и Немања Павловић и Сенад Мустафи из Железничара и Синиш Узон из ОФК Лајковац. Клуб су напустили голман Радиновић Марко и играч Јеремић Милан који су појачали екипу Димитрије Туцовић из Ћелија.