26 април 2021
Категорија Новости
26 априла 2021,
 Off

У 23. колу Колубарско-мачванске зоне данас је Задругар победио мионичку Рибницу са 1:0, док је Рубрибреза у Богосавцима поражена од врло јаке Слоге са 4:1.
На стадиону Задругара виђена је врло тврда утакмица јер су се гости углавном бранили, а зелено-бели су екипа која се традиционално тешко носи са „бункером“. Имали су Лајковчани већи посед лопте, али тешко је било пробити се до гола Мионичана. Једини погодак постигао је десни бек Милош Мијатовић у 68. минуту. После дуплог паса са Гавриловићем изашао је сам испред голмана и лопту пласирао испод њега. Изгледније шансе имали су још Јеринић, Гавриловић и Васић.
Иако ослабљена неиграњем чак пет стандардних првотимаца због парних жутих картона, Рубрибреза је пружила значајан отпор екипи из самог врха табеле, другопласираној Слоги из Богосаваца, без обзира на висок пораз. Домаћи су врло рано имали велику предност, головима у 11. и 14. минуту повели су са 2:0. Марко Глигорић је у 21. минуту смањио на 2:1, али је Слога три минута касније постигла и трећи гол. Коначан резултат домаћи су поставили у 63. минуту. „Окрећемо се наредним мечевима који су пресудни за наш клуб“, рекао је после утакмице представник управе клуба Иван Стефановић.
Задругар се коначно померио са 10. места и сада је девети са 31 бодом, једним мање од Рибнице и Диваца.
Рубрибреза је на 12. месту остала са 18 бодова, као и Раднички Клупци, док је „васкрсла“ Младост из Доњег Добрића, после још једне победе у низу (4:3 против Радничког Клупци), скочила на 17 бодова. Младост из Драчића, после очекиване победе против Спартака, има 15 бодова, док су Љижани „заковани“ за дно табеле са пет бодова.
За Брезу је можда и утакмица одлуке о опстанку заостали сусрет са Младости из Доњег Добрића, који се игра у среду поподне на стадиону у Рубрибрези.
У врху и даље велика борба између Рађевца и Слога из Богосаваца. Крупањци имају бод више, док остали конкуренти за титулу полако заостају.
У 24. колу, које се игра следећег викенда, Задругар иде у госте водећем Рађевцу, док Рубрибреза дочекује ОФК Дивци.