8 фебруар 2020
Категорија Новости
8 фебруара 2020,
 Off

После прошлонедељне победе над Црвеном звездом, одбојкашице Железничара нису успеле да у Спортској хали Лајковац „сруше“ још једног фаворита. Обреновачки ТЕНТ, лидер Суперлиге Србије, био је вечерас бољи од лајковачког тима. После 103 минута игре утакмица је завршена резултатом 1:3, по сетовима 15:25, 21:25, 26:24 и 19:25. Екипа Мирјане Мусулин смогла је снаге да, након преокрета, освоји трећи сет, али нада у потпуни преокрет завршила се већ у следећем сету.

Најефикасније домаће одбојкашице биле су Гајић са 15 (четири блокаде), Лукић са 15 и Митровић са 11 поена. Код гошћи су доминирале Лазић са 23 и Гочанин са 20 поена. Ове две одбојкашице освојиле су већину поена за ТЕНТ у последњем, одлучујућем сету.

Резултати осталих утакмица 17. кола: Јединство-Уб 3:2, Црвена звезда-Клек 3:1, Партизан-Визура 3:2 и Београд-Спартак 3:0.

ТЕНТ је први на табели са 43 бода, Јединство (СП), Уб и Црвена звезда имају по 37 бодова, Жеља на петом месту има 30 бодова , а шеста Визура 23. У последњем 18. колу првенства Суперлиге Србије Железничар гостује зрењанинском Клеку. Без обзира на резултат у том мечу, у Мини лиги коју чини шест најбоље пласираних клубова Жеља стартује са петог места и тада почиње прави расплет.