27 март 2017
Категорија Новости
27 марта 2017,
 Off

У 18. колу Српске лиге Запад ФК “Железничар” је поражен од Слоге у Пожеги са 3:1. Домаћи су повели голом Тешића у 11. минуту да би на 2:0 повисили поготком Грујичића у 57. Матић је смањио на 2:1 у 88. минуту, али је Слога већ у следећем минуту другим голом Тешића ставила тачку на меч. Железничар је пао на претпоследње, 15. место, али је и даље разлика између њих и осмопласиране Јошанице само три бода. Два везана успеха знатно би променила положај Железничара, а прилика која се не сме пропустити већ је у наредном колу када у госте долази Шумадија 1903 из Крагујевца, последњи тим на табели.

У Зони Дрина Задругар је оправдао епитет фаворита у мечу са Дивцима и на гостујућем терену победио са 2:1, головима Јеринића и Гајића. Зелено-бели су се поправили за једно место на табели, сада су девети са 21 бодом, колико има и Рибница на десетом месту. Прилика за нова три бода већ је у следећем колу јер у госте долази Јединство из Владимираца, које се са 10 бодова налази на зачељу.

У 14. колу Друге мушке лиге – Запад 1 група А кошаркаши “Железничара” поражени су од екипе “М015 Шабац” са 76:64. Налазе се на четвртом месту, у групи тимова са шест победа и осам пораза. Кошаркашице “Железничара” су завршиле првенство Друге женске лиге-група А, заузевши шесто место од 11 екипа.