11 септембар 2017
Категорија Новости
11 септембра 2017,
 Off

У одличном комшијском дербију одиграном у недељу у Лајковцу, Железничар је пред око 700 гледалаца савладао убско Јединство са 2:0 и тако остварио прву победу у новом првенству. Што се тиче резултата све је завршено у првих 25 минута, када су домаћи постигли оба гола, за шта је најзаслужнији играч утакмице Атић. После центаршута у 13. минуту и велике гужве пред голом Убљана, лопта је стигла до Младена Атића који је са десетак метара послао у мрежу. Из контранапада у 25. минуту двојац који је учествовао и код првог поготка, Гајић-Атић, добро је комбиновао, а онда је Атић пронашао Милосављевића који је лопту упутио у празан гол. Лајковчани умало нису повећали предност на почетку другог полувремена, али је шут Атића зауставила статива, као и волеј ударац Бељића из Јединства у 74. минуту. Са четири бода Жеља са више оптимизма наставља првенство, а већ у среду, у петом колу, гостује ФАП-у у Прибоју. ФАП је такође лоше стартовао и има само један бод. Трећи српсколигаш из нашег краја, Будућност-Крушик, на гостовању у Лозници је одиграо нерешено 1:1 и такође има четири бода.
И Задругар је напокон „прорадио“ и испрашио Осечину са три гола у мрежи. Стрелци су били Јеринић у 42, Небојша Марковић у 75. и Мићић у 81. минуту. Домаћини су били бољи у првом делу сусрета, али се дуго чекало на вођство. У 42. минуту, после центаршута са леве стране, лопту је у шеснаестерцу прихватио Бранковић, одличан шут одбио је голман Ђурић, а Јеринић је спровео главом у небрањену мрежу. На 2:0 повисио је Марковић у 75. минуту, после центаршута са десне стране, на полувисоку лопту се бацио Ђурић, само је окрзнуо врховима прстију, на другој страни је дочекао одлични Марковић и рутински послао у мрежу. Најлепши моменат сусрета био је у 81. минуту, када је после одличног додавања Небојше Марковића, Мићић са леве стране топовским шутем изнад руку Ђурића био стрелац. Задругар је на 10. месту са четири бода из четири кола, а следеће суботе очекује га тежак меч у Ваљеву против екипе Раднички Горење.