5 октобар 2017
Категорија Новости
5 октобра 2017,
 Off

У осмо колу Српске лиге Запад Железничар је на свом стадиону поражен од Мокре Горе са 3:2. Гости су повели у 19. минуту голом Хота, да би ба 2:0 у 31. минуту повисио Радојевић. Седам минута касније Гајић је смањио вошство гостију тако да се на полувреме отишло са надом у изједначење и повољнији резултат. То се догодило већ на старту другог полувремена голом Гавриловића, само што је ушао у игру. Међутим, у 86. минуту један фудбалер Мокре Горе пада на ивици шеснаестерца Железничара, а судија Матић свира пенал, који је Башчаревић претворио у погодак за коначних 3:2. Узалуд су били жестоки протести домаћих играча. Железничар је сада на 16. месту (од 18 клубова) са пет бодова, следећег викенда гостује Пролетеру из Вранова, који на петој позицији има 14 бодова.
У одличном комшијском дербију у Дивцима, Задругар је поражен од домаћина са 3:2. Дивци су прво полувреме добили са 2:0, головима Алексића у 21. и 55. минуту. Лајковчани су из контранапада изједначили, стрелци су били Јеринић у 60. и Бранковић у 75. минуту. Међутим, Стефан Илић је одличним ударцем са 18 метара донео три бода својој екипи, која је знатно појачана ове сезоне и налази се при врху табеле. Задругар је на 11. месту са шест бодова (из седам кола), а следеће недеље дочекује Борац из Лешнице.