18 април 2017
Категорија Новости
18 априла 2017,
 Off

Све је мање наде да ће Железничар изборити опстанак у Српској лиги Запад. У недељу је у Ужицу убедљиво поражен од од директног конкурента за опстанак: Јединство Путеви – Железничар 3:0. Прво полувреме је завршено без голова, али је домаћин у наставку појачао притисак и головима Васиљевића у 55, Ђукића у 67. и Карадаревића у 80. минуту заслужено победио. После пораза у ванредном колу у среду, на свом стадиону, од Карађорђа из Тополе, лајковачки српсколигаш је дефинитивно доспео у неповољну ситуацију за опстанак. „Плави“ су остали на последњем месту са 19 бодова, Полет из Љубића има 23, а Лозница и Јединство по 24 бода. До краја првенства остало је осам кола, у недељу 23. априла Лајковчани дочекују још једног директног конкурента, Лозницу. После тога их очекују углавном сусрети са тимовима из горњег дела табеле. Да још забележимо да су се комшије из Ваљева, Будућност Крушик, после 22. кола изједначиле на врху са крагујевачким Радничким. Ваљевци су победили Михајловац са 1:0, док су Крагујевчани ремизирали у Чајетини.