20 новембар 2017
Категорија Новости
20 новембра 2017,
 Off

Железничар је оставио солидан утисак у Лозници и показао да претходна серија од две победе и два ремија није случајна. Да је било мало среће „плаво-бели“ су могли наставити серију без пораза. Домаћи су једини гол на утакмици постигли већ у 10. минуту. Имали су још пар прилика у првом делу игре, док су шансе за Лајковчане пропустили Милутиновић, Обрадовић и Гајић. У другом полувремену углавном се играло између два шеснаестерца, без правих шанси за погодак. После пораза Жеља је пао за једно место на табели (претекао га Тутин), тако да је сада на 15. месту (од 18 клубова) са 13 бодова. У последњем колу наредног викенда дочекује Полет из Љубића, којег би претекао на табели у случају победе.
У дербију кола убско Јединство савладало је Слогу из Пожеге са 1:0, а Шумадија из Аранђеловца Златибор са 2:1. Ваљевци су били изненађујуће убедљиви у Прибоју и савладали ФАП са 4:1. Смедерево је са 39 бодова обезбедило титулу јесењег првака, следи Златибор са 33, Слога (П) са 32, Шумадија 31 и Јединство 30. На дну табеле, испод Железничара, налазе се крагујевачка Шумадија 1903 са 13, ФАП са 9 и Јединство Путеви са 7 бодова.