28 октобар 2019
Категорија Новости
28 октобра 2019,
 Off

Железничар је наставио серију добрих резултата и био убедљив на гостовању у Брезовици. Иако је прво полувреме губио са 1:0, Жеља се „уозбиљио“ у наставку и постигао четири гола. Поново су Стејанић и Софронић били најзапаженији и најефикаснији у редовима лајковачког зонаша. Брезовица је повела голом Бојића у 20. минуту, а изједначио је Софронић из пенала у 54. минуту, који је и направљен над њим. Следи серија Стејанића у 74. и 88. минуту, да би тачку на меч ставио Софронић у 90. минуту. У комшијском дербију Задугар је победио Рибницу са 2:1 и тако наставио са победама на свом стадиону. У дербију кола Рађевац је на свом терену поражен од лешничког Борца са 2:1, што је омогућило Жељи и Задругару да држе прикључак са водећим тимовима.

Борац из Лешнице је први на табели са 26 бодова, а после победе у гостима против Радничког Шабачког прати је Слога из Богосавца са 24 бода, највеће изненађење првенства. После два узастопна пораза Рађевац је пао на треће место са 22 бода. Железничар је четврти са 21 бодом, а Задругар пети са 19. У 12. колу следеће недеље Жеља игра изузетно важан меч за врх табеле – у дербију кола дочекује првопласирани Борац из Лешнице. У исто време Задругар игра у Ваљеву против Младости из Драчића.