11 март 2017
Категорија Новости
11 марта 2017,
 Off

Охрабрује старт Железничара у пролећном делу фудбалског првенства Српске лиге Запад. На гостовању у Зубином Потоку Жеља је данас победио Мокру Гору са 4:2, головима Матића, Ђукића (пенал), Атића и Вука Лазића, најбољег појединца утакмице. Прво полувреме завршено је резултатом 2:1 за Лајковчане који су повели голом Матића, да би домаћи изједначили из пенала, а на исти начин наш српсколигаш повећао предност. Мокра Гора је изједначила на почетку другог полувремена, али је Железничар своју бољу игру поентирао са још два поготка. Утакмица је била фер и коректна, а победа нашег тима потпуно заслужена, захваљујући залагању читавог тима.
После ове победе „плави“ су са 18 бодова на 13 месту, али се у сутра, у последњој утакмици кола, састају Јединство Путеви и Златибор који имају два и три бода мање од Железничара. Следећег викенда у госте долази ФАП, још један тим из доњег дела табеле, што је прилика да се Жеља још једном победом одлепи од зачеља. Будућност-Крушик је ремизирао у Тополи, те тако није искористио пораз лидера, крагујевачког Радничког, у дербију са Слогом у Пожеги. У другом дербију Лозница је победила Смедерево у гостима, док су Шапине ремизирале у Прибоју.