7 фебруар 2016
Категорија Новости
7 фебруара 2016,
 Off

У 14. колу „Винерштедишелиге“ Железничар је остварио очекиван тријумф против Крагуја и освојио планирана три бода. Екипа Николе Јерковића је од старта наметнула свој ритам и први сет добила лако – 25:18. У другом сету је Крагуј пружио далеко већи отпор, било је изједначено све до 19:19. Ипак, одбојкашице Жеље су најпре везале четири поена, а убрзо и дуплирале предност – 25:21. У трећем сету Лајковчанке су без проблема поентирале и гошћама препустиле само 14 поена. Најефикасније у редовима Жеље стандардно су биле: Јовичић са 16, Ракић и Мартиновић са по 12 поена.

Овим тријумфом Железничар је по броју победа на суперлигашкој табели стигао Динамо и Црвену звезду, али и даље има мањи број бодова. Жеља је и даље осми, има 18 бодова, док Београђанке и Панчевке имају по 19. Победом у Панчеву МД Зрењанин је скочио на пето место са 20 бодова. Ова четири тима ће и одлучивати о распореду од петог до осмог места. На чело табеле избио је ТЕНТ, захваљујући убедљивој победи од 3:0 над Црвеном Звездом и неочекиваном поразу Визуре од Спартака истим резултатом.

Желeзничар – Крагуј Волејформ 3:0 (25:18, 25:21, 25:14)

Хала спортова „Лајковац”. Гледалаца: 150. Судије: Дарко Савић и Јован Јовановић. Трајање меча: 73 минута.
ЖЕЛЕЗНИЧАР: Јанковић (либеро), Вељковић 5, Андрић 8, Лазаревић 1, Аћимовић, Јовичић 16, Кнежевић (либеро), Компировић, Филиповић, Митровић, Ракић 12, Мартиновић 12. Тренер: Никола Јерковић.
КРАГУЈ ВОЛЕЈФОРМ: Ђурић 1, Павловић 6, Радашиновић, Мачужић 2, Симеуновић 4, Проковић (либеро), Трифуновић 13, Петронијевић 1, Јовановић 2, Андрић 9. Тренер: Оливер Милошевић.