3 децембар 2015
Категорија Новости
3 децембра 2015,
 Off

Чак два сата трајала је борба између МД Зрењанина и Железничара, а на крају велики тријумф остварио је домаћи тим. Два пута су Зрењанинке имале предност, оба пута су Лајковчанке стизале до изједначења, али у петом сету није било дилеме да ће домаће одбојкашице доћи до два бода. МД Зрењанин је одмах на старту одлучујућег периода повео са 5:1, а потом је само одржавао разлику за коначних 15:10 и другу победу у елити.

Чак четири играчице у домаћем тиму имале су двоцифрен учинак, предњачила је Весна Секулић са 22 освојена поена, по 18 су имале Бојана Стојковић и Антонина Пилиповић, а 15 Вања Радановић.Са друге стране, најрасположенија је била Јована Јовичић која се зауставила на рекордних 27 поена, а пратиле су је Данијела Андрић са 13 и Тијана Аћимовић са десет.

Кикснуо је и ТЕНТ, који је у Панчеву поражен са убедљивих 3:0, док су у осталим утакмицама фаворити остварили победе. У суботу Железничар дочекује управо Панчевке, које до сада имају две победе, а наше одбојкашице три. Императив победе и очување шесте позиције свакако постоји.

МД Зрењанин – Железничар 3:2 (25:20, 27:29, 25:17, 20:25, 15:10)

Кристална дворана у Зрењанину. Гледалаца: 300. Судије: Иван Лазаревић и Зоран Радовановић.Трајање меча: 120 минута.
МД ЗРЕЊАНИН: Радановић 15, Копривица 9, Секулић 22, Николић, Поповић (либеро), Стојковић 18, Пилиповић 18, Чутура, Мичета, Мартиновић 1, Анђелић (либеро), Кнежевић 1. Тренер: Дејан Десница.
ЖЕЛЕЗНИЧАР: Јанковић (либеро), Вељковић 7, Андрић 13, Лазаревић 1, Симоновић, Аћимовић 10, Јовичић 27, Кнежевић (либеро), Компировић, Филиповић, Митровић 1, Мартиновић 9. Тренер: Никола Јерковић.