12 новембар 2018
Категорија Новости
12 новембра 2018,
 Off

Наставља се победнички низ Железничара и Задругара! У једном од дербија кола „дизелка“ је пред својим навијачима савладала Врело Спорт са 3:2, док је Задругар победио Раднички Шабачки на гостовању са 4:2. Жеља је сада у групи тимова који су на челу Колубарско-Мачванске зоне са по 25 бодова, ту су још ваљевски Раднички Горење и Мачва 2005 из Богатића, док је Борац из Лешнице четврти са 22 бода. Раднички је код куће добио Мачву са минималних, али драгоцених 1:0, док је ОФК Осечина направила изненађење победивши Борац са 2:0. Задругар се све више учвршћује у средини табеле, тренутно је осми са 17 бодова. Жреб је хтео да се лајковачки дерби игра у последњем колу јесењег дела првенства на стадиону Задругара. То је први првенствени сусрет Железничара и Задругара после 37 година! По распореду утакмица се игра у суботу од 13 часова, али ће можда доћи до померања за недељу, о чему ћемо вас накнадно обавестити.

Железничар на свом стадиону умало није прокоцкао победу. Водио је са 2:0, головима Тешића у 42. и Симића у 62. минуту. Након опуштања домаћих, гости су смањили на 2:1 поготком Ђурђевића у 68. минуту, а изједначили преко Симића у 80. минуту. Међутим, одмах је на сцену ступио најбољи играч сусрета, Тешић, на висини шеснаестерца одузео лопту одбрани Врела, муњевито кренуо напред и пласирао лопту поред истрчалог голмана Ракића. Заслужено славље Железничара и наставак борбе за прво место.

Јеринић је вероватно најбољи стрелац Задругара икада, а своје голгетерске способности потврдио је у Шапцу са четири гола! Зелено-бели су водили са 1:0 и 2:1, домаћи су два пута изједначили, али су на крају посустали и меч изгубили са 4:2. Одлична увертира пред историјски меч између Задругара и Жеље, први након сезоне 1981/82.