4 септембар 2015
4 септембра 2015,
 Off

У трећем колу Српске лиге Запад „Железничар“ је на свом стадиону савладао „Шумадију 1903“ из Крагујевца са 2:0. Голове су постигли Зоран Матић у 2. минуту и Владимир Симић у 89. „Жеља“ је у групи тимова који имају по две победе и пораз и заузима средину табеле. У Зони Дрина „Задругар“ је у Ариљу са 2:1 поражен од „Будућности“, новајлије у лиги.

„Плави“ су у солидној утакмици рутинском игром дошли до три бода и показали да ће и у овом првенству бити међу водећим тимовима. Рано вођство је у доброј мери олакшало даљи ток меча јер је лајковачки српсколигаш повео већ у другом минуту.

После одличне акције нападача „Жеље“ и доброг проигравања, Зоран Матић је изашао сам пред голмана и пласирао лопту у супротни угао. До краја првог полувремена „Железничар“ је пропустио два „зицера“. У другом полувремену није било изгледнијих шанси, домаћи тим је рутински привео меч крају да би победу „засладио“ Владимир Симић атрактивним голом из слободног ударца, искоса са 20 метара. На старту првенства најубедљивија је „Мачва“, повратник из Прве лиге, са три победе.

Следи неколико тимова са 7 бодова, међу којима је и „Будућност-Крушик“. ФАП, Мокра Гора и „Жеља“ имају по шест. Најслабији биланс од тимова из Колубарског округа има убско „Јединство“, са само једним бодом.

Следеће суботе ФК Железничар игра у гостима против „Звижда“, који је одиграо две нерешене утакмице и једну изгубио, док ће Задругар играти на свом терену против екипе „Брезовица“ која до сада има освојем само један бод из прва три кола.